Ako používať Regia ABS Latex


Ako používať REGIA ABS Latex

REGIA ABS Latex neobsahuje amoniak, ale aj tak je dôležité zabezpečiť pri jeho používaní dobré vetranie. Pred použitím fľaštičku dobre pretrepte. Aby ste zabránili vytekaniu tekutiny na druhú stranu ponožky, vyrežte z kartónu dva tvary podrážok a zasuňte ich do ponožiek. Latexovým mliekom namaľujte na podrážku každej ponožky požadovaný vzor, ​​a to buď voľnou rukou, alebo pomocou šablóny. Latexové mlieko používajte s mierou. Po natretí nechajte ponožky poriadne vyschnúť. Sušenie je možné urýchliť pomocou fénu.

Po zaschnutí prvej vrstvy latexového mlieka môžete vzory ešte raz alebo dvakrát pretrieť. Po dokončení posledného náteru latexovým mliekom nechajte ponožky dôkladne vyschnúť, najlepšie cez noc. Pre najlepší komfort nosenia odporúčame, aby latexové mlieko nezakrývalo príliš veľkú plochu a nebolo príliš husté. Na existujúci náter je možné neskôr natrieť nový náter.

Ľudia, ktorí majú citlivú pokožku alebo alergiu na latex, by nemali nechať produkt prísť do kontaktu s pokožkou. Ak dôjde ku kontaktu, celá oblasť pokožky by sa mala okamžite umyť mydlovou vodou. Latexové mlieko skladujte mimo dosahu detí.

 

Pokyny na starostlivosť

Ponožky je možné prať tak, ako je uvedené na obale priadze. Na ochranu podrážok by ste mali ponožky pred praním prevrátiť. Ponožky nesušte v sušičke. 

 

Bezpečnostné opatrenia

Pri používaní latexového mlieka je potrebné dodržiavať bežné bezpečnostné a hygienické opatrenia pre prácu s chemickým produktom, ako je lepidlo. Po použití si napríklad umyte ruky a pri používaní výrobku nejedzte ani nepite.
Latexové mlieko sa z textílií nedá úplne odstrániť. Z tohto dôvodu odporúčame zakryť celú pracovnú plochu papierom alebo fóliou a dbať na to, aby sa oblečenie alebo bytový textil nedostali do kontaktu s výrobkom. 
Ak sa latexové mlieko dostane do očí, je potrebné ich niekoľko minút vyplachovať vodou. Po prehltnutí vyhľadajte lekára, ak príznaky pretrvávajú. 

Správne skladovanie

Latexové mlieko chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Neskladujte pri teplote nižšej ako 7°C alebo vyššej ako 35°C. Produkt odporúčame skladovať pri izbovej teplote. Na skladovanie a používanie produktu nepoužívajte nádoby, miešacie nástroje a pod. z hliníka, medi alebo zliatin medi. Na fľaši je vytlačený dátum spotreby. Po použití fľaštičku pevne uzavrite. Po otvorení je možné latexové mlieko ešte určitý čas používať, nie však neobmedzene. Rovnako ako u iných tekutín, latexové mlieko časom vysychá.